Uczniowie klasy 6 wzięli udział w finale 2. edycji „Mistrzów Kodowania”, który odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Ponad 1300 osób z ponad 280 szkół spotkało się, aby wspólnie podsumować całoroczną pracę w naszym projekcie. Młodzi reprezentanci z całego kraju mogli dzielić się swoimi programistycznymi osiągnięciami oraz korzystać z wielu atrakcji, które zostały specjalnie dla nich przygotowane.
Dzień Mamy i Dzień Dziecka to jeden z najpiękniejszych dni w roku. Uczniowie klas 1-3 z nauczycielami przygotowali dla swoich Rodziców niespodziankę – dzień Rodziny na sportowo pod hasłem „ O uśmiech dziecka”. Celem spotkania było wspólne spędzanie wolnego czasu a także integracji dzieci, rodziców i nauczycieli. Dzieci zaprezentowały część artystyczną, podczas której zaśpiewały i zatańczyły z werwą, jak w sportowym stylu przystało. Wreszcie nadszedł czas na potyczki sportowe. Wszyscy chętnie uczestniczyli w konkurencjach m.in.: sadzenie ziemniaków , przeciąganie liny , wyścigi kelnerów skoki w workach , piłka parzy i innych.
Po zmaganiach sportowych był czas na zabawy przy ognisku .
Bardzo dziękujemy Rodzicom za aktywny udział w spotkaniu.
Dzień Dziecka upłynął w naszej szkole pod znakiem sportu. Uczniowie z klasy VI wyruszyli rowerami do szkoły podstawowej w dzielnicy Pogorzałe, gdzie odbyły się zawody rowerowe przygotowane przez Towarzystwo Cyklistów. Był slalom, sztafeta oraz konkurs wiedzy ze znajomości znaków drogowych. Każdy uczeń mógł wybrać sobie konkurencje, w której czuł się najmocniejszy. Mimo elementów rywalizacji, nie zwycięstwo było najważniejsza, lecz przede wszystkim dobra zabawa i liczne nagrody przygotowane dla każdego uczestnika. Organizatorzy przewidzieli także poczęstunek dla wszystkich dzieci i ich opiekunów. Zajecia doskonale wpisały się w program realizowany przez naszą szkołę propagujący zdrowy styl życia i zachęcajacy do różnych form aktywności ruchowej, a szczególnie tej z wykorzystaniem rowerów.
W sobotę 30 maja uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w zawodach pływackich "Pływackim Dniu Dziecka" na krytej płwalni w Skarżysku-Kamiennej. Klasę II reprezentowali: Marcel Bracha, Kacper Kowalik, Wojciech Napora, klasę IV -Emilia Napora, a klasę VI - Bartosz Olszewski. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i drobne niespodzianki. Bartosz stanął na najniższym stopniu podium. Celem turnieju było propagowanie pływania jako formyspędzania wolnego czasu i promowanie aktywnego wypoczynku.
Dnia 28 maja odbyła się wycieczka świetlicowa do Centrum Zabaw Hula Park mieszczącym się w Radomiu.
O godz.9.45 zaraz po zbiórce wyruszyliśmy autokarem do „Centrum Zabaw”. Mimo wczesnej pory i niezbyt wysokiej temperatury, wszystkich uczestników wyjazdu rozpierała energia. Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji w przestrzeni, a także integracja dzieci .
O godz. 10.45 przybyliśmy do Radomia gdzie z parkingu wszyscy udaliśmy się do upragnionej Sali zabaw. Miłe wrażenie zrobiła na nas – koordynatorka projektu Justyna Wojdat, która przywitała nasze grupy i przypomniała o umowach i zasadach jakie panują podczas owego pobytu w sali. Następnie czym prędzej udaliśmy się do szatni gdzie po zdjęciu wierzchniej odzieży i obuwia ruszyliśmy do zabawek, które już na nas czekały. Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni, torów przeszkód, ruchomych kładek, wałków i suchych basenów z piłeczkami oraz trampolina. Wysoka zjeżdżalnia znajdowała się na samym szczycie konstrukcji i nie brakowało dzielnych i odważnych, aby ją pokonać. Dzieciaki z wielką chęcią znajdowały sobie zajęcie korzystając także z mini pojazdów, armatek na piłeczki, ogromnych klocków piankowych oraz koników. Dzieci dały upust swojej energii i pobudziły wyobraźnię. Każdy kto poczuł zmęczenie mógł skorzystać z zacisznego kącika malucha w którym można było odpocząć. Dzieci przez 2 godziny mogły swobodnie biegać, skakać… krzyczeć. Pobyt bardzo szybko dobiegł końca i nadszedł czas pożegnania się z tym magicznym i bajkowym światem. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wsiedliśmy do autokarów. Droga przebiegła bezproblemowo. . Podczas drogi powrotnej na żadnej twarzy nie było widać zmęczenia, a uśmiechy i przeżycia towarzyszyły dzieciom przez następne dni…
KWESTA ULICZNA DO PUSZEK
AKCJA CHARYTATYWNA PCK
Dnia 30 maja wolontariusze naszej szkoły wraz z opiekunem PCK uczestniczyli w kolejnej zbiórce pieniędzy w Supermarkecie Carrefour. Dochód ze zbiórki został przekazany na dożywianie dzieci .W zbiórce udział wzięli: Klaudiusz Koczubiej, Aleksandra Dabrowa, Karolina Stefańska, Maria Kwiatkowska, Patrycja Ślusarczyk.
Wszystkim dziękuję za przybycie na zbiórkę
Z czerwonokrzyskim pozdrowieniem A.Hartwich Chomicz
II MIEJSCE W KONKURSIE POWIATOWYM
SUKCES UCZENNIC Z KLASY VI: Kamili Noskiewicz,Aleksandry Romańczuk, Martyny Niziołek
Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Skarżysku-Kamiennej przy współudziale Sanepidu przeprowadził konkurs profilaktyczno-edukacyjny dla uczniów klas VI szkół podstawowych z zakresu profilaktyki uzależnień pod hasłem przewodnim „Jestem wolny – nie uzależniam się”. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy uczniów w zakresie profilaktyki uzależnień od nikotyny, alkoholu, narkotyków i innych środków odurzających oraz uświadomienie młodzieży o ubocznych skutkach, jakie wywołują one w organizmie zdrowego człowieka i środowisku nas otaczającym.
Do konkursu przystąpiło 20 szkół podstawowych powiatu skarżyskiego oraz Gminy Bodzentyn, działających strukturach Oddziału Rejonowego PCK. Programem objętych zostało około 600 uczniów.
W dniu 29 maja 2015r. w Sali Konferencyjnej PCRE w Skarżysku-Kam. odbyło się zakończenie tego programu i wyłonienie laureatów konkursu.
Test (40 pytań) sprawdzający wiedzę w tym zakresie był swoistym podsumowaniem programu.
Uczniów przygotowała pani A.Hartwich-Chomicz-opiekun szkolnego kola PCK
"Zapraszamy wszystkich do krainy baśni,
Gdzie słoneczko świeci, gdzie gwiazda nie gaśnie..."
Dnia 27 maja w naszej szkole odbyło się przedstawienie teatralne pt. "Zamieszanie w krainie bajek". Bajkę przygotowały dzieci z klasy II uczęszczające na pozalekcyjne zajęcia teatralne. Na występ zostali zaproszeni rodzice dzieci występujących w przedstawieniu i pan dyrektor. Dzieci w pięknych, kolorowych strojach wspaniale odgrywały swoje role i prezentowały się przed publicznością. Wszystko to odbywało się w bajkowej scenerii. Po występie aktorzy otrzymali wielkie brawa. Teatrzyk był też wspaniałym prezentem od dzieci dla ich Mam z okazji Dnia Matki. Życzymy Mamom wszystkiego najlepszego.
Projekt gimnazjalny pt.:"Strażak- zawód podwyższonego ryzyka" powstał z inicjatywy czterech osób: Kingi Sochy, Diany Jaworskiej, Karoliny Chyb oraz Mateusza Kowalika. Podzielony on został na dwie części; teoretyczną i praktyczną. Prezentacja multimedialna, która była na początku pokazu, ukazywała pokrótce trudności, z jakimi musi zmagać się strażak, jego obowiązki, jak i przywileje. Uczniowie wspomnieli także o organizacjach strażackich dla młodzieży, tj. Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. Po przerwie gimnazjaliści wraz z nauczycielami oraz dziećmi uczęszczającymi do szkoły podstawowej zebrali się przed budynkiem szkoły. Nastąpiła krótka lekcja na temat odbierania zgłoszeń przed dyspozytornię podczas każdej akcji oraz ważnych informacji, które trzeba powiedzieć podczas dzwonienia na numery alarmowe, kiedy widzi się zagrożenie. Dzięki pomocy strażaków z OSP Lipowego Pola Plebańskiego, uczniowie wjechali wozem strażackim na boisko szkolne i pokazali rozwinięcie I i II roty, które są stosowane przy każdym pożarze. Nie mogło zabraknąć pokazu szybkiego natarcia oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Po demonstracji członków MDP i strażaków nadszedł czas na pokaz wozu strażackiego, przymierzania strojów strażackich przez dzieci, jak i samego Pana Dyrektora. Na koniec straż odjechała z głośnymi syrenami, zostawiając po sobie miłe wspomnienia. :)
projekt_strazak.mp4 - 2 minutowy film z pokazu
26 maja 2015r uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej brali udział w Turnieju Gier i Zabaw Szkół Podstawowych organizowanych w Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku Kamiennej. Dzieci świetnie się bawiły, dopingując się wzajemnie i ciesząc z wyników. Wszystkie dzieci dostały dyplomy i słodkie niespodzianki. Wróciliśmy z turnieju zadowoleni i uśmiechnięci. Było wspaniale. Wszystkim gorąco gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na następne zawody.
Piękna pogoda dała możliwości zorganizowania nauczycielowi świetlicy szkolnej wspólnej imprezy plenerowej. . Opiekunka zorganizowała dla dzieci wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku, które dzieci zjadły z apetytem po wcześniejszych zabawach. Dzieci oddały się pełnemu szaleństwu na świeżym powietrzu: grały w piłkę nożną, biegały, skakały. Uczniowie brali udział w zawodach na skakance, hula-hop, szczudłach oraz w biegach z przeszkodami.. Na koniec dnia nie mogło zabraknąć wspólnej zabawy na placu zabaw. Integracja zakończyła się pełnym sukcesem. Dzieci były bardzo zadowolone i dopytują już o kolejne takie spotkanie i wspólną zabawę z rówieśnikami.
Serdecznie podziękowania dla Pana Tomka -konserwatora szkoły za przygotowanie i nadzór nad ogniskiem oraz dla ucznia Wiktora Sadzy z klasy III i Adriana Kozińskiego z klasy III za przyniesienie drewna na ognisko .
Serdecznie podziękowania dla Pani Żanety, która wspierała pomocą nauczyciela świetlicy.
Zaproszenie
Uczniowie i nauczyciele klas 1-3
Szkoły Podstawowej serdecznie zapraszają rodziców na
PIKNIK RODZINNY „O UŚMIECH DZIECKA”
w dniu 1 VI 2015r od godziny 16.00- 18.00
w Zespole Szkół Publicznych nr 4 w Skarżysku Kamiennej
W programie:
- konkursy i zabawy sportowe
- grill, napoje
- zabawa przy muzyce
Organizatorzy: Uczniowie i nauczyciele
Doradca zawodowy- Zofia Nikodem przeprowadziła grupowe zajęcia w klasie II i III gimnazjum. Inicjatorem ich była pani Karolina Grzela- szkolny pedagog , z którą Młodzieżowe Centrum Kariery współpracuje kilka lat. Spotkania z uczniami miały miejsce 19 maja b.r. Posłużyły młodzieży zastanowieniu się nad wyborem zawodu, poznawaniu siebie, zawodów przyszłości. Chłopcy i dziewczęta mieli okazję przekonać się, że przyszłość może zależeć wyłącznie od nich, że pożądane są świadome i przemyślane wybory, które będą stanowić o ich życiu.
Doradca zawodowy zaproponowała młodym ludziom wykonanie testu -,,Labirynt zawodów’’. Służy on samopoznaniu. Jest to jedno z nowatorskich narzędzi – niewerbalny, multimedialny test predyspozycji i zainteresowań zawodowych dla uczniów.
Rozmowa kierowana z uczniami doprowadziła do wniosku, że na nasze wybory powinny mieć wpływ czynniki wewnętrzne oraz zewnętrzne. Te pierwsze to nasze cechy indywidualne, zainteresowania, uzdolnienia, umiejętności, zdolności, temperament, cechy charakteru, system wartości i stan zdrowia. Analizą czynników zewnętrznych powinniśmy się zająć dopiero po poznaniu obrazu własnej osoby, tak aby wybór był trafny i przemyślany. Są to przede wszystkim: poznanie zawodów, ścieżek kształcenia, tendencji na rynku pracy.
Chłopcy i dziewczęta mieli okazję podzielenia się wynikami i wnioskami z wykonanych ćwiczeń aktywizujących.. Mówili o sobie, sposobie spędzania czasu wolnego, cechach wyróżniających ich spośród innych. Zrozumieli, że każdy człowiek jest inny i niepowtarzalny.
Zainteresowanie młodzieży tematem oraz usługami MCK potwierdza fakt, że poradnictwo zawodowe powinno być procesem, nie jednorazowym spotkaniem. Uczniowie wyrazili chęć wsparcia także poprzez porady indywidualne i zajęcia grupowe organizowane przez doradcę także podczas wakacji w siedzibie Młodzieżowego Centrum Kariery. Chcą uczestniczyć w Dniu Otwartym jednostki, który odbędzie się 10 czerwca.
Gratulacje dla Pana Tomasza Sekuły nauczyciela muzyki w ZSP nr 4
za zwycięstwo w głosowaniu na najlepszego nauczyciela w powiecie skarżyskim
zorganizowanym przez echodnia.eu
składają koleżanki, koledzy z pracy, rodzice i uczniowie
Dnia 15 maja uczniowie klasy V wraz z panią Kamilą Pollun i Dariuszem Drobniakiem uczestniczyli w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej .przeprowadzonego przez opiekuna świetlicy i PCK . Szkolenie odbyło się w formie wykładu teoretycznego oraz pokazu na fantomie. W czasie szkolenia uczniowie zapoznali sie m.in z podstawowymi czynnościami w zakresie pomocy przedlekarskiej, obejmującymi ocenę sytuacji i zabezpieczenie miejsca wypadku, ocenę poszkodowanego i kontrolę czynności życiowych, wezwanie pomocy, podstawowe podtrzymywanie życia (resuscytacja, reanimacja) i niedopuszczenia do powstania dalszych powikłań do czasu przybycia lekarza lub karetki pogotowia ratunkowego. Przypomniano również elementarne zasady postępowania w przypadku omdlenia, krwotoku, zranienia, zwichnięcia.