Nawigacja

  • Przyjaciel Szkoły

    Dyrektor, Rada Pedagogiczna i Uczniowie

    Zespołu Szkół Publicznych nr 4 im. Marii Curie-Skłodowskiej w Skarżysku-Kamiennej przyznają tytuł

    Przyjaciela Szkoły

     

    Firmie „Lider” Salon Rowerowy

    Skarżysko-Kamienna ul. Staszica 25A

    jako wyraz serdecznego podziękowania za okazaną pomoc
    i wieloletnie wsparcie finansowane  w  organizacji  Międzyszkolnego Przełajowego Wyścigu Rowerowego.

  • Ostatnie spotkanie szkolnego klubu książki

    Ostatnie spotkanie szkolnego klubu książki

    24 czerwca 2015 roku odbyło się ostatnie spotkanie szkolnego klubu książki. Omawianą książką była powieść popularnego twórcy literatury młodzieżowej Johna Greena pt. „Szukając Alaski”. Zebranie jak zwykle przebiegło w przyjemnej atmosferze. Dyskusja klubowiczów dotyczyła nie tylko książki Greena; ponieważ było to ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym, wracano do poprzednich wspólnie czytanych utworów, ulubionych fragmentów i cytatów. Podsumowaniem spotkania było pamiątkowe zdjęcie.

    PS Autorem sprawozdania jest Mateusz Kowalik z kl. IIIG; zarówno jemu, jak i pozostałym członkom klubu książki za towarzystwo w podróży literackiej – oraz za przemiłą niespodziankę w czasie ostatniego spotkania -  dziękuje Anna Nurzyńska.

  • Konkurs Omnibus

    Konkurs Omnibus

    W czwartek 25 czerwca 2015 r  uczniowie brali udział w Konkursie "Omnibus" kl. I-III. Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania dotyczące ogólnej wiedzy . Dzięki udziałowi w konkursie dzieci miały możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Klasę pierwszą reprezentowały Amalia Sadza oraz Weronika Bujała . Klasę drugą Roksana Pokrzywka i Jakub Zięba. Klasę trzecią Alicja Majstrak i Julia Tusznio. Uczniowie wykazali się bardzo dużą wiedzą zdobywając cenne nagrody . Dziękujemy panu Darkowi Drobniakowi za pomoc w pozyskaniu nagród.

  • Egzamin gimnazjalny 2015

    Egzamin gimnazjalny 2015

    Wyniki egzaminu gimnazjalnego Gimnazjum nr 4 w roku 2015 r. i miejsce szkoły w Skarżysku-Kamiennej

    Część humanistyczna

    Historia i WOS – 20,33 pkt / 65,50 % - II miejsce

    Język polski – 67,20 pkt / 67,20 %  - I miejsce

    Część matematyczno-przyrodnicza

    Matematyka – 14,78 pkt / 51,00 % - II miejsce

    Przyroda – 14,56 pkt / 52,00 % - II miejsce

    Języki

    Język angielski – rozszerzenie – 26,06 pkt / 65,10 % - I miejsce

    Język angielski – podstawa – 31,61 pkt  / 79,00 % - I miejsce

    Łącznie średni wynik szkoły z wszystkich 6 części to 128 pkt / 62,97%  co daje I miejsce w gminie Skarżysko-Kamienna.

    Gratulacje dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

  • WYCIECZKA ŚWIETLICOWA DO STADNINY KONI W MROCZKOWIE

    WYCIECZKA ŚWIETLICOWA DO STADNINY KONI W MROCZKOWIE

     

    Dnia 19 maja wychowankowie świetlicy szkolnej wybrali się na wycieczkę do stadniny koni w Mroczkowie.

    Celem wycieczki było ukazanie walorów zdrowotnych i estetycznych oraz zapoznanie z szeroko pojęta hodowlą koni oraz propagowanie kontaktu ze zwierzętami jako formy aktywności fizycznej.  A co ciekawe i piękne,  pokazanie konia w ruchu.  Instruktorzy prezentowali każdego konia, opowiadając o żywieniu, czyszczeniu i  jeździe konnej. Zaprezentowano pokaz siodłania oraz sprzęt jeździecki. Pobyt w stadninie dostarczył niezapomnianych wrażeń obcowania z bliska z końmi, ukazał wrażliwość, pokorę i dyscyplinę, jaką należy zachować w obecności tych zwierząt. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji o życiu i hodowli  oraz pielęgnacji koni. Dla niektórych był to pierwszy, bezpośredni kontakt z tymi wspaniałymi zwierzętami. Jeździły na koniach w siodle, obowiązkowo w kaskach dla bezpieczeństwa . Konie prowadzili wykwalifikowani instruktorzy.

    Był również czas na wspólne zabawy:dojenie krowy, wspinanie się po drewnianych konstrukcjach, skakanie na trampolinie, zabawy na placu zabawi na zjeżdzali pompowanej.  dębu.  Na koniec wspólnie piekliśmy kiełbaski przy ognisku i robiliśmy pamiątkowe zdjęcia ze zwierzętami. Myślę, że bliskość tego miejsca zachęca do korzystania z takiej formy nauki połączonej z rekreacją na świeżym powietrzu. Wycieczka posiadała bardzo duże walory dydaktyczne, gdyż dostarczyła podstawowych wiadomości o życiu tych pięknych i niezwykle inteligentnych zwierząt, a ponadto takie spotkania zapobiegają agresji wśród dzieci i kształtują poczucie współodpowiedzialności za inne istoty żywe.

  • Lekcja w-f z językiem angielskim

    Lekcja w-f z językiem angielskim
    15.06 2015 r.
    Lekcja w-f z językiem angielskim. W VI i V klasie zostały przeprowadzone lekcje z elementami języka angielskiego. Szkoła nasza bierze udział w projekcie pilotażowym Szkolne Inkubatory Dwujęzyczności.  Zadaniem szkół,  było przygotowanie i realizacja inicjatyw dwujęzycznych.
      W skrócie polega to na łączeniu nauczania danego przedmiotu  i języka obcego. Uczniowie wykonywali ćwiczenia otrzymując instrukcję w postaci graficznej i podpisanej w języku angielskim. W podsumowaniu uczniowie w grupach musieli  prawidłowo dopasować użyte  angielski słownictwo do wyrazów polskich.
     
    17.06.2015 r.
    Na lekcji wychowania fizycznego  w klasie szóstej, gościła mieszkająca w Kanadzie Annabella Drobniak. Gość przeprowadził część lekcji z elementów piłki siatkowej w języku angielskim.
    A. Drobniak w Kanadzie była w drużynie piłki siatkowej reprezentującej miasto London.
  • 3-dniowy wyjazd studyjny gimnazjalistów

    3-dniowy wyjazd studyjny gimnazjalistów

     W ramach programu dla młodzieży realizowanego przez Nadniedziańskie i Świętokrzyskie Parki Krajobrazowe przy finasowym wsparciu  funduszy europejskich 18 uczniów naszego gimnazjum, pod opieką CZ. Czerwiak i K. Berus, skorzystało z 3-dniowego wyjazdu na Jurę Krakowsko-Częstochowską. W wyprawie uczestniczyli także uczniowie z Ćmińska, którzy okazali się niezwykle sympatycznymi towarzyszami  podróży. Pierwszego dnia, czyli 15.06.2015r, uczniowie zwiedzali kościół barokowy w Grodzisku, z pustelnią Salomei i obeliskiem w kształcie słonia oraz Ogrodzieniec. Po zakwaterowaniu i obiedzie w Folwarku Zrębice odbyła się wspólna dyskoteka integracyjna. Drugiego dnia uczniowie wyruszyli do Ojcowa, gdzie zobaczyli zamek w Pieskowej Skale, przespacerowali się Doliną Prądnika i odwiedzili Jaskinię Łokietka. Następnie mieli okazję zobaczyć i porównać 2 polskie pustynie - Błędowską i Siedlecką. Po kolacji, w miejscu zakwaterowania, odbyło się wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek i wesołym śpiewaniem (szczególne uznanie  zdobyła Aleksandra Dąbrowa). Ostatniego dnia - 17.06 grupa zwiedzała Park Etnograficzny w Wygiełzowie i po obiedzie wyruszyła w drogę powrotną do domu. Wyjazd był niezykle udaną formą zajęć pod hasłem "Śląskie smaki i tradycje. Przekazywanie dobrych praktyk i wymiana doświadczeń". 

     
  • V Międzyszkolny Przełajowy Wyścig Rowerowy

    V Międzyszkolny Przełajowy Wyścig Rowerowy

    17 czerwca 2015 ZSP nr 4 gościł uczestników przełajowego wyścigu rowerowego. Celem wyścigu było promowanie zdrowego stylu życia poprzez popularyzację jazdy na rowerze jako formy aktywnego spędzania wolnego czasu. Jego adresaci to uczniowie szkół podstawowych kl. IV –VI.

    Wyścig odbywał się na terenie szkoły i osiedla Książęce i przebiegał dwuetapowo: najpierw uczestnicy pokonali trasę długości 2500m (osobny start dziewcząt i chłopców) w trudnym terenie leśnym, a następnie zaprezentowali swe umiejętności w konkurencjach sprawnościowych na placu manewrowym (slalom między przeszkodami - ósemka- przewożenie przedmiotu).

    Na nasze zaproszenie odpowiedzieli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 i Szkoły Podstawowej nr 13 ze Skarżyska-Kamiennej.

    W rywalizacji drużynowej zwyciężyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9. Drugie miejsce zajęli reprezentanci gospodarzy, a trzecie – Szkoły Podstawowej nr 13.

    Wyniki w klasyfikacji indywidualnej:

     

    Chłopcy

    1. Jakub Banas SP9
    2. Damian Miądzel SP9
    3. Maciej Miądzel SP9
    4. Krzysztof Półtorak SP9
    5. Paweł Mazur SP9
    6. Marcin Kamionka SP4

    Dziewczęta

    1. Agata Mysior SP9
    2. Wiktoria Michalska SP13
    3. Zuzanna Koselnik SP9
    4. Julia Jaromin SP4
    5. Alicja Zep SP4
    6. Eliza Figarska SP13

     

    Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w obu kategoriach otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Pozostali zawodnicy – nagrody rzeczowe.

    Zwycięzcy indywidualni części sprawnościowej:

    1. Jakub Banas SP9

    Eliza Zaręba SP4

    1. Damian Miądzel SP9
    2. Maciej Miądzel SP9

    Wymienieni zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe.

    Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnych edycjach wyścigu!

    Organizatorzy wyścigu Dariusz Drobniak i Agnieszka Drabik serdecznie dziękują uczniom  i nauczycielom ZSP nr 4 za pomoc w zabezpieczeniu trasy przejazdu.

    Wszystkie nagrody ufundował właściciel sklepu ze sprzętem rowerowym „Lider” ze Skarżyska-Kamiennej, ul. Staszica. Bardzo dziękujemy za wkład w propagowanie sportu wśród skarżyskiej młodzieży.

     

  • Bezpieczeństwo nad wodą – rady dla dzieci i rodziców

    Bezpieczeństwo nad wodą – rady dla dzieci i rodziców
    17.06.2015

    By wypoczynek nad wodą nie zmienił się w tragedię wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad.

    https://vimeo.com/130853793  - zobacz film 

     

    • Pamiętajmy, żeby korzystać z kąpielisk strzeżonych i w żadnym wypadku nie kąpać się w miejscach zabronionych. Nieświadome kąpiele, nieznana głębokość głębokości, nurt wodny często są przyczyną tragedii.
    • Nie wchodźmy do wody zaraz po kąpieli słonecznej. Unikniemy w ten sposób wystąpienia szoku termicznego.
    • Zwracajmy szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci. Nie pozostawiajmy ich bez opieki. Dzieci powinny korzystać z zabawek wodnych i przebywać nad wodą tylko w obecności dorosłych.
    • Pod żadnym pozorem nie wchodźmy do wody pod wpływem alkoholu. Alkohol zaburza ocenę własnych możliwości pływackich, skłania do brawury, osłabia organizm a przede wszystkim za bardzo dodaje odwagi, która zazwyczaj kończy się tragedią.
    • Nie skaczmy do wody na "główkę", tym bardziej jeśli nie znamy głębokości wody. Taki skok może doprowadzić do urazów kręgosłupa i kalectwa.
    • Jeśli korzystamy ze sprzętu wodnego, to upewnijmy się, że jest on sprawny, a przebywające na nim dzieci i osoby, które nie umieją pływać są we właściwy sposób zabezpieczone - mają na sobie specjalne kamizelki. 

    Nad wodą zawsze trzeba zachować ostrożność i zdrowy rozsądek ! To nam zapewni bezpieczeństwo.  O czym Wam przypomina i radzi ratownik WOPR  – Robert Wójcik

     

  • Przekaż 1% swojego podatku na konto rady rodziców przy ZSP nr 4

    Numer KRS  0000270261. Cel szczegółowy - ZSP 4 Skarżysko Kamienna 4989.

    Partner - Fundacja Studencka "Młodzi Młodym"

  • Wycieczka do Krakowa - klasa 4 SP

    Wycieczka do Krakowa - klasa 4 SP

    Dnia 11.06.2015 r uczniowie klasy IV uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Pogoda dopisała, więc bez problemów można  było zrealizować wszystkie punkty wycieczki. Na początek uczniowie odwiedzili Ogród Doświadczeń. Podczas 3 godzinnego pobytu w ogrodzie zapoznali się z działaniem wielu urządzeń i obserwowali szereg zjawisk fizycznych i przyrodniczych. W oczekiwaniu na następny punkt wycieczki – wizytę w Fabryce Cukierków  przespacerowali się bulwarami nad Wisłą, obowiązkowo zrobili zdjęcia ze smokiem wawelskim. Zwiedzili też dziedziniec Wawelu. O godzinie 15 stawili się w Fabryce Cukierków, gdzie uczestniczyli w warsztatach. Zapoznali się z procedurą wytwarzania cukierków z karmelu, a na koniec każdy uczeń mógł zrobić własnoręcznie lizaka o dowolnym kształcie i kolorze. Na zakończenie wizyty w fabryce każdy uczestnik wycieczki otrzymał torebeczkę z cukierkami. Ostatnim punktem wycieczki był Rynek Krakowski. Uczniowie zwiedzili Kościół Mariacki i Sukiennice. Zakupili też w Sukiennicach pamiątki. Do domu wrócili szczęśliwi i zadowoleni.

     

  • Podziękowania

    Podziękowania

    Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych nr 4 w Skarżysku-Kamiennej

    serdecznie dziękuje

    Staroście Powiatowemu w Skarżysku-Kamiennej

    za zamontowanie barierek zabezpieczających przy wjeździe na teren szkolny

  • Zajęcia klasy piątej w Miasteczku Ruchu Drogowego

    Zajęcia klasy piątej w Miasteczku Ruchu Drogowego
    W czwartek 11 06. 2015 r. uczniowie klasy piątej pojechali do Miasteczka Ruchu Drogowego, które znajduje się przy ulicy Południowej w naszym mieście.
    Tam oczekiwał na nas pełniący obowiązki Komendanta Straży Miejskiej Pan Mariusz Matla.
    Przeprowadził z naszymi uczniami bardzo interesującą rozmowę. Na temat zasad ruchu drogowego,poruszania się rowerami oraz prawidłowego przygotowania roweru do bezpiecznej jazdy. 
    Następnie wszyscy przeszliśmy całe miasteczko aby później w czasie jazdy, prawidłowo wykonywać wszystkie manewry.
    Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania prowadzącego i wykazali się dużą znajomościa zasad ruchu drogowego.
    Po zajęciach teoretycznych przyszedł czas na wykorzystanie  wiedzy w praktyce. Wszyscy ochoczo wsiedli na rowery i ruszyli po uliczkach.
    Ćwiczenia w Miasteczku Ruchu Drogowego na pewno  przyczynią się do bezpiecznej jazdy po prawdziwej ulicy.
    Jeszcze raz bardzo dziękujemy Panu inspektorowi M. Matli.
  • Zawody biegowe pod nazwą "O Błękitną Wstęgę Kamiennej"

    Zawody biegowe pod nazwą "O Błękitną Wstęgę Kamiennej"
    W środę 10. 06. 2015r. odbyły się na osiedlu Dolna Kamienna zawody biegowe pod nazwą "O Błękitną Wstęgę Kamiennej".
    W biegu udział wzięli uczniowie z naszej szkoły podstawowej i gimnazjum. W sumie reprezentacja liczyła 32 osoby.
     Uczniowie z klas I - III biegli na dystansie 200 metrów, z kolejnymi klasami i kategoriami dystans ten odpowiednio wzrastał do 1000 m dla chłopców z gimnazjum.
    Najwyższe wyniki osiągneli chłopcy z klasy II SP na dystansie 200 metrów.
    Daniel Jaromin - 4 miejsce
    Dominik Sadza - 6 miejsce
    Pozostali uczestnicy również spisali się dobrze. Duża grupa uczniów zajęła miejsca w pierwszej dziesiątce
    Gratulujemy sukcesów i cieszymy się z licznego udziału naszej młodzieży w tym biegu.
  • Maths through English – lekcja CLIL

    Maths through English – lekcja CLIL

    How much flour is left in the bag?

    Zadanie nr 5 klasa 3 SP: W opakowaniu jest 1 kg mąki. Do upieczenia chleba zużyto pół kilograma. Ile mąki zostało w torebce?

    Na  zajęciach w ZSP nr 4 wykorzystujemy również metodologię CLIL czyli Zintegrowane nauczanie języka i przedmiotu (Content and language integrated learning). Polega on na nauczaniu przedmiotu szkolnego (matematyka, historia, elementy sztuki) w języku angielskim. 9 czerwca na lekcji  matematyki w klasie 3 SP, Robert Wójcik tłumaczył ile zużył mąki do upieczenia chleba i ile tej mąki zostało w torebce.

    Nauczanie w ramach CLIL przynosi wiele korzyści:

    • podnosi kompetencję językową i rozwija zdolność komunikacji ustnej,
    • sprzyja zdobywaniu wiedzy,
    • umożliwia uczniom częstsze obcowanie z językiem obcym,
    • nie wymaga poświęcania dodatkowego czasu na naukę języka,
    • raczej uzupełnia inne przedmioty niż współzawodniczy z nimi,
    • różnicuje metody i formy pracy podczas zajęć,
    • stymuluje motywację uczniów i zachęca do uczenia się zarówno języka, jak i elementów wykładanego tematu
  • Wycieczka do Zatoru i Zakopanego

    Wycieczka do Zatoru i Zakopanego

    Po wytężąnej pracy i sprawdzianie, z którego uczniowie obecnej klasy VI wywiązali się dobrze, przyszedł wreszcie czas na podróże i zabawy. 2 czerwca 2015 r szóstoklasiści wyruszyli na dwudniowa wyprawę do Zatoru i Zakopanego.  Po 4-godzinnej podróży znaleźli się w bajkowym świecie Energylandii, gdzie na 25 hektarowym terenie rozmieszczono 3 strefy zabaw: dziecięcą, familijną i ekstremalną. Oczywiście największym zainteresowaniem naszych uczniów cieszyła się strefa ekstremalna, gdzie szaleli na  roller casterach, tsunami drop, apocalipto, space gun i space booster. Niezwykłe wrażenie zrobił także na uczniach film w kinie  Pyramid Illusion Cinema 7D oraz widowisko w teatrze Egipt. Czas upłynął na dobrej zabawie bardzo szybko i o godzinie 17.00 wyruszyli w drogę do Zakopanego, gdzie spędzili noc w pensjonacie z widokiem na ośnieżone szczyty Tatr. Po śniadaniu wyruszyli na zwiedzanie tego turystycznego miasteczka.  Wjechali na skocznię narciarską, przeszli krętymi uliczkami, podziwiając architekturę góralską, ogladali piękne widoki z Gubałówki, mieli okazję przejechać się kolejką szynową oraz krzesełkową, a także kupić pamiątki na Krupówkach. Po obiedzie wyruszyli w drogę powrotną wioząc ze sobą wspomnienia, które pozostaną z pewnością na długo.

  • Deszczowa wycieczka do Zakopanego

    Deszczowa wycieczka do Zakopanego

                  Klasa IIIG wybrała się na długo oczekiwaną wycieczkę do Zakopanego. Termin został wybrany jeszcze w marcu  i dwa majowe dni 25.05.15r i 26.05.15r sugerowały  piękną wiosenną pogodę. Niestety Zakopane powitało nas deszczową aurą już pierwszego dnia. Drugiego dnia było jeszcze gorzej „lało jak z cebra”. Nasze plany zwiedzania miasta i okolic musieliśmy dostosować do pogody. Po przyjeździe do Zakopanego zakwaterowaliśmy się w hotelu „Jaskółka” czekaliśmy na przerwę w opadach. W końcu po godzinie przestało, a my z uśmiechem na twarzy ruszyliśmy na podbój  Zakopanego. Pierwszym punktem naszej wycieczki był wjazd kolejką linową na Wielką Krokiew. Pogoda była łaskawa, wyszło nawet słońce. Mogliśmy podziwiać choć przez chwilę panoramę miasta, gór niestety nie można było zobaczyć. Potem ruszyliśmy na słynne  Krupówki. Oscypek z grilla obowiązkowo, fotografia z misiem niekoniecznie. Zwiedzaliśmy również stary cmentarz na Peksowym Brzyzku gdzie zostali pochowani ludzie związani z Zakopanem. Spoczywają tu: Kornel Makuszyński ,Kantor, Witkacy, Helena Marusarzówna, Kazimierz Przerwa-Tetmajer . Tego dnia chcieliśmy jeszcze wjechać na Gubałówkę, ale niestety zaczął podać nasz przyjaciel deszcz, i widoczność była prawie zerowa. Wróciliśmy do hotelu na kolację. Potem było fajne ognisko i śpiewy do późnej nocy. Drugiego dnia znowu pochmurno, po śniadaniu jeszcze nie padało. Wybraliśmy się więc do Doliny Strążyskiej. Podczas wędrówki deszcz się znowu do nas „przyczepił”, mimo to dzielnie szliśmy za przewodnikiem i podziwialiśmy przyrodę Tatrzańskiego Parku Narodowego. Góry niestety tylko za chmurami. Przy wodospadzie Siklawa lało niesamowicie. Ruch na szlaku, mimo nieprzyjemnej pogody był duży. Wszędzie było widać dużo kolorowych peleryn, w które ubrani byli pojedynczy turyści i grupy wycieczkowe. Potem czekaliśmy na przerwę w deszczu, chcieliśmy wjechać na Gubałówkę, ale niestety ciągle lało. Deszczowy spacer po Krupówkach, ostatnie zakupy na bazaru i powrót do hotelu na obiad. W strugach deszczu opuściliśmy, chyba bez żalu Zakopane. Do następnego razu.             

  • Uczennica klasy 4 laureatem Konkursu Pieśni Patriotycznej w Kielcach

    Uczennica klasy 4 laureatem Konkursu Pieśni Patriotycznej w Kielcach

    30 maja  w murach kieleckiej filharmonii odbył się II Wojewódzki  Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej pn. „PATRIOTYZM WŚRÓD NAS; WOLNOŚĆ-ZNACZY OJCZYZNA” organizowany przez Fundację Podziel się Talentem, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego i Filharmonię Świętokrzyska im. Oskara Kolberga. Honorowy patronat nad konkursem objęła  Wiceminister Obrony Narodowej Beata Oczkowicz.
    Miło nam donieść o sukcesie młodych artystek z naszego miasta. 
    Na podium tego stojącego na bardzo wysokim poziomie konkursu znalazła się uczennica klasy IV Szkoły Podstawowej  nr 4 w Zespole Szkół Publicznych nr 4 Natalia Dąbrowa. Natalka pieśnią „Warszawo ma” „wyśpiewała” III miejsce pozostawiając za sobą kilkudziesięciu młodych wykonawców. 
    W kategorii gimnazjów , I wyróżnienie otrzymała uczennica gimnazjum nr 3 im. gen. Antoniego Hedy-Szarego Inga Kasińska wykonując utwór „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos.” 
    Obie uczennice przygotował nauczyciel Gimnazjum nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 4 Tomasz Sekuła, który młodym artystkom również akompaniował. 
    Swoim występem zyskały ogromne uznanie obecnego na sali Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jarubasa, a nagrody wręczane przez Panią Wiceminister Obrony Narodowej Beatę Oczkowicz z pewnością będą cenną pamiątką w artystycznym dorobku młodych wokalistek. Serdecznie gratulując życzymy dalszych sukcesów.

  • Podziękowania dla rodziców

    Podziękowania dla rodziców

    Dyrektor ZSP nr 4 serdecznie dziękuje

    radzie rodziców za sfinansowanie zakupu komputera, projektora oraz ekranu.

    Urządzenia te zostały zainstalowane w sali geograficzno-polonistycznej  na I piętrze.

  • Ogłoszenie - wycieczka świetlicowa

    Ogłoszenie - wycieczka świetlicowa

    Świetlica szkolna organizuje wycieczkę do  Stadniny Koni w Mroczkowie

    dnia 19 czerwca  (piątek)

         W czasie pobytu w  na uczniów czekają atrakcje z okazji zbliżających się wakacji.

          Koszt wycieczki - 30 zł.
    (wstęp – 25 zł +  autokar – 5zł).

    Dopłata do autokaru z reszty , która została

    z wycieczki w Hula Parku -100zł.

     

    Wyjazd o godzinie 9:50, zbiórka – godzina 9.40

    W programie wycieczki przewidziane jest: zwiedzanie stadniny, konkurencje, ognisko, przejażdzka konna ,zajęcia edukacyjne z końmi

    Liczba miejsc ograniczona (pierwszeństwo mają dzieci uczęszczające na świetlicę)!!

     

    Zapisy i wpłata do  11 czerwca!!!

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Curie Skłodowskiej
    Książęca 149
  • +48 41 2512925

Galeria zdjęć