W dniu 12.05.2015r. uczniowie klasy IV byli w Miasteczku Ruchu Drogowego. Pełniący obowiązki Komendanta Straży Miejskiej w Skarżysku-Kamiennej młodszy inspektor pan Mariusz Matla przeprowadził wykład na temat budowy i konserwacji roweru, a następnie oprowadził dzieci po Miasteczku Ruchu Drogowego omawiając przy tym zasady jazdy panujące na drodze oraz najczęściej popełniane przez rowerzystów błędy. Resztę wycieczki uczniowie spędzili na praktycznych ćwiczeniach jeżdżąc po ulicach Miasteczka Ruchu Drogowego.
Bardzo dziękujemy inspektorowi M. Matli za poświęcony czas
i przeprowadzenie niezbędnych do bezpiecznego poruszania się po drodze zajęć.
W dniu 11.05.2015r. uczniowie klasy IG spotkali się z panem aspirantem sztabowym Wojciechem Nurzyńskim –Asystentem Zespołu Dochodzeniowego Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej, który przeprowadził zajęcia poświęcone pracy w policji. Młodzież dowiedziała się co trzeba zrobić i jakie mieć cechy charakteru, aby stać się pracownikiem tych służb. Uczniowie zobaczyli jak to jest dawać i pobierać odciski palców, wypełniać dokumentację z przesłuchania, być zakuwanym lub zakuwać w policyjne kajdanki. Zapoznali się także ze strojem i wyposażeniem w codziennej pracy policjanta.
Jeszcze raz dziękujemy panu aspirantowi sztabowemu W. Nurzyńskiemu
za poświęcony czas i bardzo ciekawą lekcję.
W dniu 18.05.2015r. (poniedziałek) w godz. 15.00- 16.30 będzie pełnić w naszej szkole dyżur pracownik
z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
w ramach Poradni Rodzinnej.
Chętnych rodziców i opiekunów zapraszamy do gabinetu pedagoga szkolnego
ŚWIETLICA SZKOLNA ORGANIZUJE DNIA 19 MAJA ( WTOREK)
W GODZINACH 11.40- 14.00 OGNISKO NA TERENIE PLACU SZKOLNEGO DLA UCZNIÓW
UCZĘSZCZAJĄCYCH NA ŚWIETLICĘ SZKOLNĄ .
ŚWIETLICA ZAPEWNIA UCZNIOM KIEŁBASKĘ, CHLEB, KETCHUP
I WSPANIAŁA ZABAWĘ .
ZAPRASZAMY
2 maja uczniowie z klasy VI odbyli na języku polskim niezwykłą podróż w Kosmos. Idąc śladami Stanisława Lema, autora opracowywanej właśnie na j. polskim lektury "Bajki robotów", postanowili stworzyć swój kosmiczny świat. Uczniowie, podzieleni na 2-osobowe zespoły, wylosowali kartki z nazwami planet i krain, które występowały w świecie science fiction nakreślonym przez S. Lema, a nastepnie przystąpili do tworzenia wymyślonej krainy. Mogli wykorzystywać całe bogactwo, jakie ofiaruje im przyroda wokół szkoły. Wykonywali więc swoje planety z kwiatów, szyszek, trawy, kory, kamyczków i piasku. Wkrótce na osobliwych kształtach planet, narodzonych w umysłach szóstoklasistów, pojawiły się wulkany, góry, błotne jeziora i barwne łąki. Boisko na placu szkolnym przez chwilę zamieniło się w niezwykły tajemniczy świat. Zajęcia bardzo wciągnęły uczniów, którzy prześcigali się w pomysłowości, ale jednocześnie uczyły współpracy w zespole.
W sobotę 9 maja 2015r trzy drużyny dziewcząt z naszej szkoły brały udział w Turnieju mini piłki siatkowej. Organizatorem turnieju był Międzyszkolny Klub Sportowy GALA Skarżysko Kamienna, pod patronatem Urzędu Miasta Skarżysko i Powiatu Skarżyskiego.
Do hali sportowej w I Liceum im. J. Słowackiego przybyły drużyny z miasta i powiatu skarżyskiego.
W rozgrywkach uczestniczyły drużyny dziewcząt, zgłoszone do jednej z dwóch kategorii:
- z klas V-VI szkół podstawowych (trójki) 3 zawodniczki + 1 rezerwowa
- z klas I-IV szkół podstawowych (dwójki) 2 zawodniczki + 1 rezerwowa
W rozgrywkach mogły uczestniczyć drużyny dziewcząt, zgłoszone do jednej z dwóch kategorii:
- z klas V-VI szkół podstawowych (trójki) 3 zawodniczki + max 1 rezerwowa,
- z klas I-IV szkół podstawowych (dwójki) 2 zawodniczki + max 1 rezerwowa.
W kategorii (dwójek) nasze zawodniczki w składzie Julia Andre, Napora Emilia z klasy IV zajęły II miejsce.
III miejsce zajęły uczennice klasy IV Julia Barwicka i Aleksandra Romańska.
W kategorii (trójek) występowała drużyna w składzie: Aleksandra Romańczuk, Julia Jaromin, Aleksandra Kamionka, Alicja Zep.
Gratulujemy sportowej postawy i życzymy dalszych sukcesów.
7 maja obchodzimy eTwinning Day we wszystkich krajach, które uczestniczą w programie! Nasza szkoła również zorganizowała w tym dniu specjalne zajęcia związane z tym dniem. Stworzyliśmy ludzkie logo z balonami nawiązujące do do dwóch pierwszych liter nazwy.
5 maja 2015r uczniowie klas 1- 3 Szkoły Podstawowej miały przyjemność zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaków. W tym celu została zorganizowana wycieczka do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku Kamiennej. Dzięki życzliwości pana Michała Ślusarczyka dzieci mogły oglądać samochody i sprzęt pożarniczy. Wysłuchały również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka . Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość wejścia do wozu strażackiego .
Świetlica szkolna organizuje wycieczkę do Hula Parku w Radomiu dnia 28 maja (czwartek)
W czasie pobytu w Hula Parku na uczniów czekają atrakcje z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.
Koszt wycieczki to 32 złote
(wstęp – 20 zł + autokar – 12zł).
Wyjazd o godzinie 9:45, zbiórka – godzina 9:40.
Liczba miejsc ograniczona (pierwszeństwo mają dzieci uczęszczające na świetlicę)!
Zapisy do 15 maja!!
Ogłoszenie dla rodziców
W dniach 6-7 maja każdy uczeń szkoły może wziąć 10 kg jabłek. Prosimy o przynoszenie toreb.
W czwartek, 30 kwietnia 2015r. kilku uczniów gimnazjum wraz z opiekunem Dariuszem Drobniakiem, wyruszyło w godzinach popołudniowych na rajd rowerowy pt. "Partyzanckimi ścieżkami."
Celem rajdu było uświadomienie uczniom, że historię naszego kraju możemy poznawać w naszych miejsc zamieszkania. Wiele ciekawych miejsc i interesujących wydarzeń działo się w naszej najbliższej okolicy. My odwiedziliśmy cmentarz partyzancki z okresu II wojny Światowej. Jest to wojenny cmentarz partyzancki żołnierzy Podobwodu Skarżysko-Kamienna AK (krypt. „Morwa”), założony w sierpniu 1943 roku w lesie nieopodal Skarżyska-Kamiennej, na stoku Góry Skarbowej. Jego poświęcenia w maju 1944 dokonał kapelan AK ks. Antoni Pałęga ps. „Ager”.Na cmentarzu znajduje się kilkadziesiąt mogił partyzantów z oddziałów Jana Piwnika „Ponurego” i Antoniego Hedy „Szarego”, "Marjańskiego", "Jurka" i Podobwodu AK "Morwa". Uczniowie naszej szkoły od wielu lat opiekuje się cmentarzem.
Drugim punktem była mogiła powstańcza. Nieopodal Kierza Niedźwiedziego znajduje się leśna mogiła powstańców z 1863 roku. Ustne przekazy miejscowej ludności wskazują na pochówek nieznanej ilości powstańców styczniowych. W pobliskim lesie spoczywają powstańcy z oddziału gen. Mariana Langiewicza walczący z oddziałami rosyjskimi w styczniu 1863r.
Zapalając na mogiłach znicze oddaliśmy hołd ludziom walczącym o niepodległość Polski.
Na rowerach pokonaliśmy trasę około 30 kilometrów. Nie obyło się bez drobnych napraw rowerów. Byliśmy jednak dobrze przygotowani i szybko poradziliśmy sobie z problemami.
Za trzy dni obchody rocznicowe Konstytucji 3-go Maja. To radosne święto możemy też uczcić odwiedzając miejsca związane z naszą historią.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przeznaczyli 1% podatku na rzecz szkoły. Pieniądze te w całości zostaną wykorzystane na pomoce dydaktyczne i sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć.
Dyrektor ZSP nr 4 i Rada Rodziców
28.04.2014 w Zespole Szkół Publicznych nr 1 odbył się XV konkurs o Unii Europejskiej. Konkurs podzielony był na dwie grupy wiekowe. Pierwsza to uczniowie szkół podstawowych. W tej kategorii uczniowie naszej szkoły wykazali się najlepszą znajomościa problematyki związanej z UE i zajęli:
I miejsce - w skład zespołu wchodzili: Martyna Niziołek, Bartłomiej Olszewski i Jakub Piwko
Drugą grupę wiekową stanowili gimnazjaliści. W tej kategorii zespół z naszego gimnazjum zajął
II miejsce - skład zespołu: Laura Bartosik, Karolina Chyb, Angelika Skuza
GRATULACJE
Rędocin to wieś o długoletnich tradycjach garncarskich. Obecnie mieści się w niej kilka zakładów garncarskich. Można w nich zobaczyć proces garncarski oraz zakupić jego efekty’ Uczniowie klas 1-3 wraz z nauczycielami wybrali się na taką wycieczkę . Uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć proces tworzenia wyrobów garncarskich oraz samodzielnie wykonać garnuszek . W drodze powrotnej dzieci zwiedziły także Zamek Szydłowieckich i Radziwiłłów w Szydłowcu – dawną gotycko-renesansowa rezydencje rodu Szydłowieckich i Radziwiłłów oraz księżnej Anny Sapieżyny będącą jednym z głównych zabytków miasta
22.04.2015 uczniowie z klasy VI wyruszyli na wyprawę rowerową szlakami historii w naszym regionie. Tym razem był to szlak wiodący do mogiły powstańców powstania styczniowego umiejscowionej w Kierzu Niedźwiedzim. W pobliskim lesie wśród szumiących drzew spoczywają powstańcy z oddziału gen. Mariana Langiewicza walczący z oddziałami rosyjskimi w styczniu 1863r. Atak na Szydłowiec nie powiódł się w pełni i powstańcy musieli się wycofać. Nie wszystkim dopisało szczęście, czego dowodem i zarazem wieczną pamiątką jest leśny grób. Miejsce pochówku partyzantów przetrwało w pamięci przekazywanej z pokolenia na pokolenie i dziś odbywaja się przy nim oficjalne uroczystości upamiętniające wydarzenia ze stycznia 1863r. Pamięć tę mamy obowiązek przekazać nastepnym pokoleniom i ten cel szkoła nasza w pełni realizuje poprzez wycieczki i rajdy rowerowe, jak chociażby ten, w którym wzięli udział uczniowie z klasy VI.
21.04.2015 uczniowie z klas - IV, V i VI wraz z opiekunami udali się do skarżyskiego Nadleśnictwa. Celem wyprawy było przejście znajdującej się tam ścieżki dydaktycznej przybliżającej uczniom wiedzę przyrodniczą i ekologiczną. Ścieżka została tak skonstruowana, że uczy przez zabawę.Obok niezbędnych informacji umieszczono liczne zdjęcia, tor skoków, cymbały wykonane z kawałków drewna wydających różne dźwięki oraz rzeźby owoców leśnych. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, dotknąć i posłuchać przyrody. Na zakończenie upiekli kiełbaski przy ognisku i odpoczęli w specjalnie przygotowanym do tego miejscu.
Uczniowie z klasy VI i I gimnazjum naszej szkoły zgłosili swój udział w akcji "Żonkile 2015" organizowanej przez Muzeum Żydowskiego Dziedzictwa Kulturowego Polin. Akcja związana jest z 72 rocznicą wybuchu powstania w getcie warszawskim, która przypada 19.04.2015 i jest finansowana z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię. Uczniowie przygotowywali się do akcji przez cały tydzień od 13 do 17 kwietnia. na zajęciach technicznych wykonywali papierowe żonkile, które stały się symbolem powstania. Oznaczają one wolność, dumę i honor, czyli wszystkie te wartości, którymi wykazali się walczacy bojownicy Żydowskiej Organizacji Bojowej podczas pamiętnych wiosennych dni w 1943 roku. Jeden z nielicznych ocalałych z pożogi przywódca powstania - Marek Edelman zawsze oddawał cześć przed pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie składając na nim właśnie bukiet żonkili. Uczniowie wręczyli wykonane przez siebie żonkile wszystkim uczniom naszej szkoły, począwszy od przedszkolaków, a skończywszy na uczniach z klasy III gimnazjum. Takie same symbole otrzymali także wszyscy pracownicy szkoły, na czele z dyrektorem Robertem Wójcikiem oraz odwiedzający szkołę w tym dniu rodzice. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, a uczniowie z klasy VI i I gimnazjum dodatkowo na godzinach wychowawczych obejrzeli film o powstaniu w getcie oraz poszerzyli swą wiedzę w oparciu o scenariusze pt "Dymy nad gettem". Akcję koordynowały: Czesława Czerwiak i Dorota Kapusta.
Test trzecioklasisty 2015, do którego przystąpili uczniowie klasy trzeciej dnia 16 kwietnia ma na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji - nauki w klasach I-III szkoły podstawowej.
Sprawdzian trzecioklasisty to pierwszy egzamin przygotowany na tym etapie edukacji. Badanie umiejętności trzecioklasistów ma dostarczyć informacje na temat poziomu wiadomości i umiejętności, które uczniowie zdobyli w czasie trzech lat nauki.
Za wszystkich trzecioklasistów trzymamy mocno kciuki, bo przed nimi jeszcze wiele sprawdzianów i egzaminów.
Wielki sukces uczennic z naszego gimnazjum!
14 kwietnia 2015 roku 3 uczennice naszego gimnazjum : Angelika Skuza, Aleksandra Kamionka i Daria Sieczka wzięły udział w międzygimnazjalnym konkursie wiedzy mitologicznej. Był to jubileuszowy, już 10 konkurs organizowany przez gimnazjum nr 3. Uczennice naszej szkoły okazały się bezkonkurencyjne w tej dziedzinie wiedzy i wszystkie zajęły wysoko punktowane miejsca, dzięki czemu naszemu gimnazjum przypadło większość nagród.
II miejsce - Aleksandra Kamionka
III miejsce Angelika Skuza
IV miejsce - Daria Sieczka
Uczennice otrzymały nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.
GRATULUJEMY!!!