Szkolny Klub Książki

Gwiazd Naszych Wina
„Gwiazd Naszych Wina” to pozycja niezwykła. John Green stworzył świat pełen przygód, radości i wzruszeń. Historia opowiada o Hazel Grace, dziewczynie, która ma raka, potrafi oglądać „America's Next Top Model” przez godziny i na okrągło czyta tę samą książkę. To wszystko do czasu, aż poznaje dwójkę wspaniałych przyjaciół, z którymi zaczyna przeżywać najlepsze chwile w swoim życiu. Trójka nieidalnych nastolatków: Hazel Grace, Augustus Waters oraz Isaac rozbawią oraz wzruszą was do łez. Mocną stroną książki są jej ukryte przesłania i problemy zmuszające czytelnika do głębszych przemyśleń. Warto sięgnąć po tę powieść.
John Green, bestsellerowy autor, napisał historię smutną i piękną, podczas której każdy przeżyje emocjonalny rollercoaster, ale nie dajcie się zwieść, gdyż To nie jest książka o raku, bo książki o raku to lipa”.

Niezgodna

Tris ma dopiero szesnaście lat, gdy staje przed najważniejszym wyborem w swoim życiu. Musi wybrać jedną z pięciu frakcji, w których spędzi resztę swojego życia. Altruizm pełen ludzi bezinteresownych, Prawość z ludźmi szczerymi, Serdeczność, gdzie każdy ma dobre serce, Erudycja ceniąca mądrość ponad wszystko, czy Nieustraszoność, frakcja do której należą tylko najodważniejsi? Tris jeszcze nie wie, że jej decyzja nie wpłynie tylko na nią, ale na całe społeczeństwo.
„Niezgodna” to debiut Veroniki Roth, młodej pisarki z Nowego Jorku. Książka jest ciekawa, porywająca, nie da się jej odłożyć nawet na chwilę. Mamy możliwość obserwować, jak Tris podejmuje bardzo ważne wybory. Pamiętaj, że „Jeden wybór może cię zmienić. Jeden wybór może cię zniszczyć”.

Mroczne Umysły
Wyjątkowo niepokojąca książka o wyjątkowo niebezpiecznych dzieciach. Zieloni, Niebiescy, Żółci, Pomarańczowi, Czerwoni. Mroczne umysły, które mogą zapanować nie tylko nad tobą, ale i nad światem.
Ruby ma szesnaście lat i została przydzielona do Zielonych. Tak naprawdę nie jest Zielona, jest o wiele bardziej niebezpieczna, jednak jeśli chce przetrwać, musi to ukrywać. Ruby jest Pomarańczowa, chociaż wydaje się całkiem normalna, jest zabójcza niczym broń, co daje nam idealny przykład, że „Najmroczniejsze umysły skrywają się za fasadą najzwyklejszych twarzy”.
Tę przejmującą powieść stworzyła Alexandra Bracken, młoda, początkująca pisarka, która swoją książką „Mroczne umysły” zdobyła serca tysięcy czytelników.

Dominika Grabowska