Nawigacja

  • Doradztwo zawodowe w Gimnazjum nr 6

    Doradztwo zawodowe w Gimnazjum nr 6

    W dniu 17.11.2015 w naszym gimnazjum odbyły się zajęcia tematyczne przygotowane w ramach doradztwa zawodowego. Klasy  I, II, III odwiedzili odpowiednio: kolejarz, dziennikarz prasowy i kontroler jakości. Uczniowie poznali specyfikę poszczególnych zawodów, plusy i minusy wykonywanej pracy. Dowiedzieli się, jakie predyspozycje należy posiadać, aby z przyjemnością i sukcesem wykonywać pracę w tych konkretnych dziedzinach. W przyszłości planujemy organizację spotkań z innymi przedstawicielami zawodów tj. weterynarz, położna, leśnik, kucharz…itd.                                                

  • PIERWSZAKI ZDROWO I BEZPIECZNIE DO SZKOŁY 2015/2016

    PIERWSZAKI ZDROWO I BEZPIECZNIE DO SZKOŁY 2015/2016

    W dniu  12 listopada 2015 r.  w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej została zorganizowana akcja „Pierwszaki 2015/2016 – zdrowo i bezpiecznie do szkoły”.
    Akcja skierowana do szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego, została zorganizowana przez redakcję „Echa Dnia” już po raz trzynasty. Przedsięwzięcie to miało  na celu przekazanie dzieciom najważniejszych informacji na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz propagowanie zdrowego i higienicznego stylu życia.
    Zaangażowanie, czynny udział oraz bardzo dobra zabawa dzieci świadczy o trafności tej formy przekazywania wiedzy. Na zakończenie spotkania wszystkim pierwszakom zrobiono zdjęcia , które ukażą się 3 grudnia w gazecie Echo Dnia. Odbędzie się także głosowanie na najsympatyczniejszą klasę pierwszą. Bardzo liczymy na pomoc w zdobywaniu głosów na naszych pierwszaków.

  • Zaproszenie dla rodziców i uczniów

    Nauczyciel świetlicy zaprasza chętnych rodziców i uczniów do pomocy w przygotowaniu ozdób świątecznych i do pieczenia pierniczków na kiermasz świąteczny świetlicowy.

    Dnia 3 grudnia od godz.13.30 do 17.00 w  świetlicy szkolnej odbędą się przygotowania do kiermaszu świątecznego świetlicy.Wszystkich chętnych zapraszam!

     

  • Ogłoszenie - wycieczka ze świetlicy

    Świetlica szkolna ogłasza wycieczkę do Teatru Kubuś na przedstawienie Kopciuszek

    dnia 10 grudnia (czwartek).Wyjazd godz.9.50 .Godzina może ulec zmianie.!

    Po ukończonym przedstawieniu odbędą sie warsztaty teatralne z aktorami.

    Cena wycieczki:23zł. (15 zł cena przedstawienia, 3zł cena warsztatów, 5zł cena autokaru)

     Zapisy w świetlicy do 27 listopada!

    Zapraszam

  • Warsztaty świąteczne w świetlicy

    Dnia 3 grudnia 2015r. (czwartek) o godz.11.30 w szkole podstawowej odbędą się warsztaty świąteczne ,które zostaną przeprowadzone przez firmę dekoratorską. Uczestnictwo w warsztatach jest płatne. 

    Cena -18zł. Uczestnicy  warsztatów świątecznych  zabierają wykonaną bombkę do domu.

    Liczba miejsc ograniczona. Zapisy w świetlicy szkolnej do 23listopada!

    Zapraszam

    Pani Aneta

  • Spotkanie rodziców z przedstawicielami Policji

    W szkole na prośbę pedagog odbyło się spotkanie rodziców klas IV,V,VI z przedstawicielami Policji  na temat szkodliwości „dopalaczy”.

    Policjanci przedstawili prezentację multimedialną,której głównym celem było uświadomienie zebranym rodzicom jakim zagrożeniem są dopalacze.Mundurowi przedstawili rodzicom jaki wpływ na organizm człowieka mają takie środki. Omówili również jakie konsekwencje prawne wynikają z posiadania takich środków odurzających. Przypomnieli również jakie zagrożenia wynikają z nieostrożnego korzystania z ogólnodostępnej sieci internetowej.

    Na zakończenie policjanci przedstawili zebranym gdzie można uzyskać w takich przypadkach pomoc .

     

     

  • Raporty z ewaluacji zewnętrznej

    Raporty z ewaluacji zewnętrznej

    raport_ewaluacja_sp.pdf  - raport z ewaluacji problemowej przeprowadzonej w Szkole Podstawowej nr 4

    raport_ewaluacja_przedszkole.pdf - raport z ewaluacji problemowej przeprowadzonej w Przedszkolu nr 2

    Dyrektor ZSP nr 4 dziękuje rodzicom, partnerom szkoły, uczniom i pracownikom szkoły i przedszkola za udział w ewaluacji.

  • Metoda Rudolfa Labana w Przedszkolu nr 2

    Ruch to zdrowie - ćwiczymy metodą Rudolfa Labana.

    Metoda Labana jest metodą gimnastyki twórczej, metodą improwizacji ruchowej, u której podstaw leży naturalna ruchliwość. Pozwala ona na posługiwanie się różnymi formami ruchu i ekspresji, ćwiczeniami muzyczno- ruchowymi, zabawą, tańcem, opowieścią ruchową, scenami dramatycznymi.

     

  • Dziady, Zaduszki, Halloween - Noc w szkole

    Dziady, Zaduszki, Halloween - Noc w szkole

    Noc w szkole

    W piątkową noc 30 października nasza szkoła stała się miejscem nadzwyczajnych wydarzeń. Po korytarzach snuły się duchy, zjawy i upiory; jadły, piły i tańczyły, wybrały spośród siebie tego najstraszniejszego, pooglądały filmy i zasnęły dopiero nad ranem. W świetle dnia stały się niewidzialne, na szczęście przypadkowemu świadkowi ich wizyty udało się uwiecznić na zdjęciach kilka ciekawych scen.

    Zdjęcia można obejrzeć w galerii.

    W Polsce wszystko zaczęło się od Dziadów – przedchrześcijańskiego zwyczaju ludowego kultywowanego przez Słowian i Bałtów. Zasadniczym celem tych obrzędów było nawiązanie kontaktu z duszami zmarłych i pozyskanie ich przychylności.

    Dziady obchodzono dwa razy w roku – wiosną i jesienią. Wiosenne święto zmarłych przypadało w okolicach 2 V (wedle faz księżyca). Jesienią Dziady obchodzono w noc z 31 X na 1 XI, którą zwano także Nocą Zaduszkową. Była ona jednocześnie przygotowaniem do jesiennego święta zmarłych, obchodzonego w okolicach 2 XI (wedle faz księżyca).

    Dziady miały też swój odpowiednik dyń drążonych na Halloween w krajach anglosaskich – tzw. karaboszki, maski rzeźbione z drewna, którymi dekorowano miejsca obrzędów – miały one symbolizować duchy.

    http://www.obliczakultury.pl/publicystyka/obyczaje-swiata/1283-dziady-zaduszki-czyli-nasze-polskie-halloween

     

  • Akademia Bezpiecznego Puchatka

    Akademia Bezpiecznego Puchatka

    Nasza szkoła w roku szkolnym 2015/2016 przystąpiła do programu edukacyjnego dla klas I szkół podstawowych

                     "Klub Bezpiecznego Puchatka”

    W bieżącym roku szkolnym nasze pierwszaki kolejny raz wezmą udział w ogólnopolskim programie „Klub Bezpiecznego Puchatka”. Jest to największy w Polsce program o tematyce bezpieczeństwa skierowany do I klas szkół podstawowych w całej Polsce. Celem akcji jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole oraz wspieranie ich rozwoju. Program zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia dzieciom i ich rodzicom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole i na drodze.

  • Przedmiotowe konkursy kuratoryjne

    Przedmiotowe konkursy kuratoryjne

    Przykładowe testy w szkole podstawowej: 

  • PAMIĘTAMY O TYCH KTÓRZY ODESZLI

    PAMIĘTAMY O TYCH KTÓRZY ODESZLI

    27 października 2015 r uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej wybrały się na wycieczkę pieszą na Cmentarz Partyzancki, który znajduje sie w lesie w granicach naszego osiedla. Celem spaceru było oddanie hołdu żołnierzom, którzy zginęli w walce o wyzwolenie kraju oraz zapalenie zniczy na ich grobach. Uczniowie ZSP nr 4 od lat opiekują się tym miejscem.

    Była to piękna lekcja historii i patriotyzmu

  • The project "Autumn in our kindergarten"

    The project "Autumn in our kindergarten"

    The project "Autumn in our kindergarten" is aimed at preschool children aged 4-6, and it’s main purpose is to present how autumn time inspires creative side of young pre-school children. We would dearly like to show our autumnal arts and works inspired by this particular time in human life. It will consist of three separate modules where kids will get to know one another as well as present their hand made paintings and art works inspired by autumnal colours. Children will try o capture best of autumnal colours by taking snapshots around the place they live and go to their kindergarten.

    Nasze przedszkole, razem z przedszkolem z Rumunii bierze udział w projekcie eTwinning "Autumn in our kindergarten"

     

  • Też możemy być strategami

    Też możemy być strategami

     

    26.10.2015 r. uczniowie z klasy V mieli okazję odkryć w sobie zdolności strategiczne. Na kolejnych zajęciach j. polskiego, z cyklu "Łączymy teorię z praktyką",dwuosobowe zespoły pod kierunkiem Cz. Czerwiak wykonały plany bitwy na Placu Broni. Oczywiście strategię przygotowywali w oparciu o opracowywaną właśnie lekturę "Chłopcy z Placu Broni". Uczniowie dołożyli wszelkich starań, by ich plany były nie tylko zgodne z treścią książki, ale także piękne pod względem artystycznym. Przedstawienie przebiegu bitwy na podstawie tak wykonanych planów nie stanowiło już żadnej trudności, dlatego wszyscy chętnie prezentowali swoje prace.

  • Ekoprzygoda w oczyszczalni ścieków

    Ekoprzygoda w oczyszczalni ścieków

        Dnia 20 października 2015 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 z  klasy IV i V,  na zaproszenie MPWiK wzięli udział w warsztatach edukacyjnych prowadzonych na terenie oczyszczalni ścieków.

        Warsztaty odbywały się w ramach Programu Edukacji Ekologicznej dla dzieci i młodzieży z woj. świętokrzyskiego pod hasłem: „Woda Twoim Przyjacielem – poznaj, szanuj, chroń”.

        Celem warsztatów było:

    • poznanie budowy oraz zasad działania oczyszczalni ścieków,
    • zapoznanie z procesem oczyszczania ścieków,
    • kształtowanie u uczniów świadomości dotychczasowej  ilości ścieków produkowanych przez ludzi i zwrócenie uwagi na fakt, iż oczyszczanie zużytej wody jest procesem czasochłonnym i problematycznym.

  • Wycieczka świetlicowa do Fabryki Bombek w Miechowie

    Wycieczka świetlicowa do Fabryki Bombek w Miechowie

    W czwartek uczniowie wybrali się na wycieczkę świetlicową do Fabryki bombek w Miechowie.Na początku przyglądaliśmy się powstawaniu szklanych, przezroczystych kul, które następnie były barwione na różne kolory, np. na złote, srebrne, czerwone, miedziane. Kolory zostały utrwalone w dużych piecach. Takie bombki przenoszono do wzorcowni. Z wielkim podziwem obserwowaliśmy jak pracownicy zakładu zręcznie ozdabiają je różnorodnymi, fantastycznymi wzorami. Później trafiliśmy do pakowalni. Nie spodziewaliśmy się, że można w kilkanaście sekund złożyć pudełko i zapakować do niego bombki. Wymaga to naprawdę sporej wprawy.

    Następnie wzięliśmy udział w warsztatach, w czasie których ozdabialiśmy bombki wg własnego pomysłu. Bardzo podobała nam się ta praca, zwłaszcza obsypywanie bombek brokatem i drobnymi kuleczkami.

    Później udaliśmy się na zakupy do przyzakładowego sklepu. Każdy znalazł cos dla siebie. Jedni kupili wielkie kule, a inni wybrali zabawne bałwanki, dzwonki.

    Wróciliśmy bardzo zadowoleni, zwłaszcza, że każdy dostał bombkę,którą własnoręcznie pomalował w czasie warsztatów.

    Będziemy mieli piękne choinki:-) 

  • Zajęcia profilaktyczne "Komu na zdrowiu zależy - ten o higienę dba jak należy!"

    Zajęcia profilaktyczne "Komu na zdrowiu zależy - ten o higienę dba jak należy!"

    19 października pedagog szkolny wraz z członkami SK PCK w klasie I  SP przeprowadziła warsztaty pt. „Jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej?” Uczniowie poznali jakie podstawowe materiały powinny znaleźć się w apteczce oraz sposoby bandażowania miejsc z urazami, np. palca, głowy, ręki. Dzieci dowiedziały się również jak udzielić pierwszej pomocy podczas omdlenia i krwotoku z nosa. Nabyte wiadomości i umiejętności mogą być przydatne w codziennym życiu, podczas których apelujemy do wszystkich naszych uczniów o szczególną rozwagę i dbałość o bezpieczeństwo. Odbyła się pogadanka na temat „Zdrowia i higieny człowieka”, która miała na celu  uzmysłowić dzieciom, jak ważna w życiu każdego człowieka, a w szczególności w wieku szkolnym, jest ochrona zdrowia. Dzieci z uwagą wysłuchały fachowych rad. Chętnie włączyły się do dyskusji na temat sposobu przestrzegania higieny przez siebie. Uczennice, ktore zaangażowały się w prowadzenie warsztatów: Natalia Dąbrowa,Julia Andre, Michalina Marczewska, Katarzyna Andre, Julia Barwicka, Natalia Ruzik, Emilia Napora i Aleksandra Romańska,

  • ZDROWO JEMY – DŁUGO ŻYJEMY

    ZDROWO JEMY – DŁUGO  ŻYJEMY

    Dnia 19 października 2015 r uczniowie klasy pierwszej brali udział w zajęciach o zdrowym żywieniu. Na zajęciach  dzieci zapoznały  się z piramidą żywieniową, żeby każde wiedziało z czego taki posiłek powinien się składać, ile należy zjeść oraz czym wolno zajadać się do woli, a czego lepiej unikać. Dzieci samodzielnie przygotowały surówkę z warzyw oraz ze smakiem ją zjadły. Dzięki zajęciom na pewno zapamiętały hasło: „Gdy zdrowo jemy – długo żyjemy". W tym krótkim zdaniu mieści się główny cel naszych zajęć To były bardzo smaczne zajęcia .

  • AKCJA CHARYTATYWNA PCK "OTWIERAJMY SWOJE SERCA DLA INNYCH !"

    AKCJA CHARYTATYWNA PCK  "OTWIERAJMY SWOJE SERCA DLA INNYCH !"

    Uczniowie SP w sobotę 17 pazdziernika wraz z pedagogiem szkolnym uczestniczyli w kweście ulicznej do puszek przySupermarkecie Carrefour. Podczas akcji nasi wolontariusze uzbierali 401.70  i wypadli na tle innych zbiórek w innych sklepach - najlepiej. W akcji udział wzięli:Natalia Ruzik, Gabriela Bilska, Katarzyna Dolęga, Gabriela Kamionka, Michalina Marczewska, Natalia Dąbrowa.

                                                                          Wszystkim dziękuję za przybycie 

                                                                         Pedagog szkolny/opiekun SK PCK

                                   

  • Z ROWEREM NA TY W KLASIE 1 SZKOŁY PODSTAWOWEJ

    Z ROWEREM NA TY W KLASIE 1 SZKOŁY PODSTAWOWEJ

    Dnia  16 października 2015 r uczniowie klasy pierwszej brali udział w zajęciach „ Z rowerem na ty ”. Celem zajęć było zapoznanie z budową  rowerów ,  ogólnymi przepisami dotyczącymi kierujących rowerami, wdrażanie do przestrzegania zasad obowiązujących rowerzystów, utrwalenie wybranych. znaków drogowych dotyczących rowerzystów. Uczniowie zapoznali się z następującymi  zasadami :

     ZASADY KORZYSTANIA Z DROGI PRZEZ ROWERZYSTĘ:

    *Rowerzysta ma obowiązek korzystać z drogi dla rowerów lub drogi dla rowerów i pieszych.

    *Gdy nie ma drogi dla rowerów rowerzysta powinien korzystać z pobocza.

    *Jeśli pobocze nie nadaje się do jazdy( lub jazda utrudniałaby ruch pieszych) i nie ma drogi rowerowej, rowerzysta porusza się po jezdni, jak najbliżej jej prawej krawędzi.

    *W przypadku, gdy jedzie więcej niż jeden rower, powinny one poruszać się jeden za drugim.

    *Rowerzysta może w wyjątkowych sytuacjach poruszać się po chodniku.

    *Jadąc po chodniku rowerzysta powinien jechać powoli, zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.

    *Kierować rowerem wieloosobowym może osoba, która ukończyła 17 lat.

    *Rowerzysta powinien zachować bezpieczny odstęp od poprzedzającego go pojazdu.

    *Rowerzysta powinien zachować szczególną ostrożność przy zbliżaniu się do przejść dla pieszych i przejazdów kolejowych.

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Curie Skłodowskiej
    Książęca 149
  • +48 41 2512925

Galeria zdjęć