Nawigacja

  • Wykłady historyczne.

    Dnia 11 czerwca 2026 roku odbyły się dwa mini wykłady historyczne.

    Pierwszy z nich przedstawił nauczyciel historii dr Tomasz Karbowniczek na temat stulecia zamachu majowego.

    Drugi związany z 500-leciem hołdu pruskiego opracowała i omówiła uczennica klasy 8a Maja Tul.

  • Eliminacje do Szkolnego Turnieju Szachowego

    15 czerwca rozpoczęły się w naszej szkole eliminacje do Szkolnego Turnieju Szachowego klas 2 - 3.

    Eliminacje przeprowadzane są w formie meczów, w których uczniowie rywalizują ze sobą.

    Zwycięzcy pojedynków awansują do kolejnych rund.

  • Wycieczka do Lublina

    Dnia 11 czerwca 2026 roku  uczniowie klasy 7 i 8 wzięli udział w wycieczce historycznej do Państwowego Muzeum na Majdanku w Lublinie. Zapoznali się z historią obozu koncentracyjnego, życiem w nim, a także ludobójstwem.

    Zwiedzali również stare miasto w Lublinie.

  • Wycieczka klas 1-3 do Sobkowa

    8 czerwca uczniowie klas I–III uczestniczyli w wycieczce do Sobkowa. Dzieci zwiedziły XVI-wieczny zamek rycerski położony nad rzeką Nidą. Na miejscu powitała je pani ubrana w dawny strój, która opowiedziała o historii zamku oraz zaprezentowała różnego rodzaju hełmy i broń z tamtego okresu. Uczniowie mogli oglądać eksponaty, zakładać hełmy oraz brać do ręki dawne wyposażenie rycerskie.

    Podczas pobytu wybrano króla i królową, którzy zasiedli na tronie. Każda klasa miała również okazję przejechać się bryczką. Dużą atrakcją była także jazda konna pod opieką pracownika ośrodka.

    Dzieci spędzały czas na świeżym powietrzu, bawiąc się i odpoczywając na łonie przyrody. Nie zabrakło także poczęstunku – wszyscy ze smakiem zjedli kiełbaski z grilla. Na zakończenie uczestnicy mogli zakupić pamiątki, które będą przypominać im o tej ciekawej i pełnej atrakcji wycieczce.

  • Wycieczka do Poznania.

    W dniach 8 - 9 czerwca uczniowie klasy 8 z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Poznania.

    Pierwszego dnia zwiedzali Poznań z przewodnikiem. Wieczorem zorganizowali zabawy integracyjne i odbyli wieczorny spacer po Poznaniu.

    Drugiego dnia spacerowali nad Jeziorem Maltańskim i odbyli przejażdżkę kolejką wąskotorową "Balbinką".

    Pogoda dopisała, wszyscy w cudownych humorach wrócili do domu.

  • Plener malarski

    "Martwa natura w barwach wiosny".

    Z takim zadaniem artystycznym, musieli zmierzyć się, uczniowie i uczennice skarżyskich szkół oraz Szkoły Podstawowej w Mroczkowie.

    Młodzi artyści z cierpliwością i precyzją przelewali na płótna swoją wizję " Kompozycji z piwoniami".

    Wyniki konkursu:

    I miejsce - Maria Piłsudska SP nr 4

    II miejsce - Antonina Kołodziej SP nr 13

    III miejsce - Maja Kurek SP nr 7

    wyróżnienia:

    Amelia Dudek SP nr 7

    Amelia Kwapisz SP Mroczków

    Julia Szkurłat SP nr 3

    Zasłużone, I miejsce, zajęła uczennica naszej szkoły - Marysia Piłsudska. Gratulujemy! Wszystkim, zaangażowanym w organizację konkursu plastycznego, serdecznie dziękujemy, a kolejnych młodych artystów, zapraszamy za rok.

    Wyświetl mniej

  • Przedstawienie „Książę żaba”

    2 czerwca w ramach Przeglądu Talentów odbyło się przedstawienie „Książę Żaba", przygotowane podczas zajęć teatralnych przez uczniów klas 2, 3, 5 i 6.  Młodzi aktorzy z dużym zaangażowaniem zaprezentowali swoje umiejętności sceniczne. Spektakl niósł ważne przesłanie o konieczności dotrzymywania obietnic i odpowiedzialności za własne słowa. Przedstawienie zachwyciło widzów piękną dekoracją oraz starannie przygotowanymi strojami, które stworzyły wyjątkową baśniową atmosferę. Występ został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność.

  • Zadanie projektowe kl 5- geografia

    W ramach zajęć geografii uczniowie kl.5 przygotowali i zaprezentowali projekty dotyczące krajobrazów i stref klimatycznych świata. Podczas pracy wyszukiwali informacje, analizowali materiały źródłowe i tworzyli prezentacje multimedialne. Przedstawione projekty pozwoliły poszerzyć wiedzę geograficzną, a także rozwinąć umiejętności pracy zespołowej, samodzielnego zdobywania informacji oraz publicznego prezentowania wyników swojej pracy.

  • Prace projektowe z geografii – klasa 7

    W ramach działu „Mój region" uczniowie klasy 7 wykonali samodzielne projekty związane z poznawaniem walorów przyrodniczych, kulturowych i gospodarczych swojego regionu. Jednym z głównych zadań było zaplanowanie wycieczki krajoznawczej po regionie. Uczniowie samodzielnie wyszukali informacje w różnych źródłach, analizowali mapy oraz wybierali najciekawsze miejsca warte odwiedzenia.

    Projekt rozwijał umiejętności korzystania z map, planowania trasy oraz prezentowania informacji geograficznych.

    Realizacja projektu „Wycieczki po regionie" pozwoliła uczniom lepiej poznać własny region, jego walory przyrodnicze, kulturowe i turystyczne.

    Uczniowie doskonalili umiejętność pracy z mapą, wyszukiwania informacji oraz planowania trasy wycieczki.

    Wykazane zostały samodzielność, kreatywność i zaangażowanie w przygotowanie oraz prezentację projektów.

  • Dzień Dziecka w ZSP nr 4

    Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na wyjątkowy Piknik z okazji Dnia Dziecka pod hasłem

    „Holi Fun – Szkolny Festiwal Radości”

    2 czerwca 2026 r.

    Start: godz. 9:30

    Teren Szkoły Podstawowej nr 4 w Skarżysku-Kamiennej

    Czeka na Was dzień pełen kolorów, muzyki, uśmiechu i niezapomnianej zabawy!

    Razem stwórzmy dzień pełen radości i pięknych wspomnień!

     

    Projekt sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności w ramach Programu Fundusz Młodzieżowy.

  • Konkurs PCK

    W środę, 27 maja 2026r. Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Skarżysku- Kamiennej zorganizował konkurs profilaktyczny pod hasłem „Jestem wolny- nie uzależniam się”.

    Naszą szkołę reprezentowała 3-osobowa drużyna uczniów klasy 8, w składzie: Rafał K,, Anna M., Adriana T., którzy wykazali się dużą wiedzą i zajęli II miejsce spośród szkół podstawowych naszego powiatu.

    Konkurs był podsumowaniem działań edukacyjno- profilaktycznych z zakresu profilaktyki uzależnień od nikotyny, alkoholu, dopalaczy, narkotyków oraz innych substancji odurzających, uświadamianiem młodzieży na temat skutków zdrowotnych, które one wywołują.

    Podsumowaniem konkursu była prelekcja na temat profilaktyki oraz życia wolnego od nałogów wygłoszona przez psycholog PCPR, Panią Laurę Sinkiewicz.

    Naszym uczniom serdecznie gratulujemy wiedzy oraz odniesionego sukcesu.

  • Sukcesy w konkursie AleMózgi!

    Uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnopolskim konkursie z zakresu matematyki, informatyki i programowania AleMózgi! 

    Miło nam poinformować, że troje uczniów znalazło się w III etapie konkursu - finale.

    Edyta Dorbczyńska z klasy 2a - II miejsce w finale.

    Matylda Matla z klasy 2a - wyróżnienie w finale.

    Julian Licheri - finalista.

    Gratulacje!

  • Finał konkursu historyczno-czytelniczego o okresie PRL

    22 maja 2026 roku uczennica klasy 8a Maja Tul wzięła udział w finale II Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Czytelniczego "Protesty robotnicze w Polsce w okresie PRL". Znalazła się w gronie 12 najlepszych uczestników.  Organizatorem konkursu była Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w Kielcach. Uczennicę do konkursu przygotowywał pan dr Tomasz Karbowniczek, nauczyciel historii.

    Gratulacje!

  • Uroczystości na cmentarzu partyzanckim

    17 maja, z okazji 83 rocznicy powstania wojennego cmentarza partyzanckiego żołnierzy Armii Krajowej  poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystościach upamiętniających bohaterów walczących o wolność Ojczyzny.

  • Maja w finale wojewódzkiego konkursu

    5 maja 2026 roku uczennica klasy 8a Maja Tul wzięła udział w II etapie konkursu "Protesty robotnicze w Polsce w okresie PRL". Zakwalifikowała się, jako reprezentantka powiatu skarżyskiego do finału wojewódzkiego. Organizatorem konkursu jest Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w Kielcach.

    Uczennicę do konkursu przygotowywał pan Tomasz Karbowniczek, nauczyciel historii.

    Gratulacje! 

    https://pbw.kielce.pl/2026/05/05/pamiec-i-opor-powiatowy-final-konkursu-o-protestach-robotniczych/

     

     

  • Miejskie obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

    Poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystościach, które odbyły się 3 maja przy Pomniku „Bojownikom o wolność i Niepodległość” na skwerze Solidarności. Uroczystość rozpoczęła się od odegrania hymnu państwowego. Następnie  odczytano fragmenty preambuły Konstytucji z 1791 i 1997 roku. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Prezydent Miasta Arkadiusz Bogucki

  • Pamiętnica z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

    30 kwietnia 2026 roku odbyła się akademia upamiętniająca 235. rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W części artystycznej wystąpili uczniowie klas 4 i 6.

    Rozstrzygnięto również konkurs o Konstytucji 3 Maja i wręczono nagrody.

    I miejsce - Maja Tul,

    II miejsce - Michał Klepner,

    III miejsce - Joanna Węgrzynowska.

    Wyróżnienia: Stanisław Musiał i Wiktoria Jaworska.

  • Podsumowanie wojewódzkich konkursów przedmiotowych

    28 kwietnia 2026 w sali konferencyjnej Centrum Kongresowego Targów Kielce odbyło się podsumowanie konkursów przedmiotowych przeprowadzonych w naszym województwie w tym roku szkolnym. W przygotowanej przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty i ŚCDN uroczystości wziął udział uczeń naszej szkoły Rafał Kubicki, który odebrał medal i dyplom laureata  konkursu z języka polskiego. Gratulujemy!

  • Dzień Ziemi

    Dzień Ziemi, obchodzony 22 kwietnia, był doskonałą okazją do zaprezentowania talentów plastycznych uczniów klas I-III. Dla uczczenia tego dnia, stworzyli oni plakaty tematyczne pod hasłem "Zainwestuj w naszą planetę". Zgodnie z tradycją posprzątali również teren wokół szkoły.

  • Przedstawienie „Pinokio”

    W czwartek 16 kwietnia uczniowie klasy 3 ponownie wystąpili z przedstawieniem pt. „Pinokio", które wcześniej przygotowali podczas zajęć teatralnych. 

    Tym razem zaprezentowali swoją bajkę przed uczniami klas 1, 2 i 4 oraz dziećmi z przedszkola.   Młodzi widzowie z dużym zainteresowaniem śledzili losy Pinokia. Barwne kostiumy, piękna scenografia oraz zaangażowana gra aktorska sprawiły, że przedstawienie bardzo się podobało. Dzieci nagrodziły występujących gromkimi brawami, a całość dostarczyła wszystkim wielu radości i pozytywnych wrażeń.  

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Curie Skłodowskiej
    Książęca 149
  • +48 41 2512925

Galeria zdjęć